HAVDRUP GYMNASTIK FORENING
Vintersæson 2022/2023
****************************
Tilmelding åbner mandag d. 22. august 2022 kl.19.00

 
OBS! Vi tager forbehold for evt. ændringer
 
Havdrup Idræts Center, Hal 2 
Hal 2 del 1:
 
Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini (+8 år) (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Cecilie og Christina
 
18.15-19.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant (+9 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Eline, Louise og Maria H.
 
19.30-21.00 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring (+12 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer og Julie
Hal 2 del 2:

Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini (+8 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Cecilie og Christina
 
18.15-19.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant (+9 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Eline, Louise og Maria H.
 
19.30-21.00 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring (+12 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer og Julie
Hal 2 del 3:
 
Mandag:
16.30-17.30
Familie Tons (3-5 år)
Instruktør: Mette
 
17.30-18.15
Super Spring Aspirant (+9 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Eline, Louise og Maria H.
 
19.00-19.30
Super Spring (+12 år) 
 (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer og Julie
Hal 2 del 1:
 
Tirsdag:
16.00-17.00
Jump4Boys Mini (4-7 år)
Instruktør: Alex og Belinda

17.00-18.15 
Spring Kidz 2 (0.-1. klasse)
Instruktør: Sofie, Belinda og Alex

18.15-19.30
Spring Kidz 3 (2.-3. klasse)
Instruktør: Sofie, Belinda og Alex

19.30-20.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (+3. klasse)
Instruktør: Sofie, Belinda og Simone
Hal 2 del 2:

Tirsdag:
16.00-17.00
Forældre/barn (2-4 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.15 
Spring Kidz 2 (0.-1. klasse)
Instruktør: Sofie, Belinda og Alex

18.15-19.30
Spring Kidz 3 (2.-3. klasse)
Instruktør: Sofie, Belinda og Alex

19.30-20.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (+3. klasse)
Instruktør: Sofie, Belinda og Simone
Hal 2 del 3:
 
Tirsdag:
10.00-11.00
Formiddagsgymnastik
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
Forældre/barn (2-4 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.00
Spring Kidz 1 (5-6 år)
Instruktør: Lonnie og Simone

19.00-19.30
Spring Junior (+3. klasse)
Instruktør: Sofie, Belinda og Simone


 
Hal 2 del 1:
 
Onsdag:
16.30-17.30
Jump4Boys (8-13 år)
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant (+9 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Maria H., Helene, Eline og Louise
Hal 2 del 2:

Onsdag:
16.30-17.30
Jump4Boys (8-13 år)
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant (+9 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Maria H., Helene, Eline og Louise
Hal 2 del 3:
 
Onsdag:
16.30-18.00
Parkour (10 år+)
Instruktør: Christian

18.00-19.00
Funktionel Træning
Instruktør: Maria K

19.00-19.30
Udlånt til Solrød Gymnastik


 
Hal 2 del 1:
 
Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Monica og Andreas

17.00-19.00
Super Spring Mini (+8 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Cecilie og Christina

19.00-21.00
Super Spring (+12 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer og Isabell

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 2:

Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Monica og Andreas

17.00-19.00
Super Spring Mini (+8 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Lene, Cecilie og Christina

19.00-21.00
Super Spring (+12 år)  (udtagede gymnaster)
Instruktør: Torben, Pernille, Christoffer og Isabell

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 3:

 Torsdag:
16.30-17.45
Spilopperne (3-5 år)
Instruktør: Lonnie og Maria M

18.45-19.45
Crossgym
Instruktør: Jack

20.30-21.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 1:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf 
Instruktør: Christian
 
Hal 2 del 2:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian
Hal 2 del 3:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian
Hal 2 del 1:

Søndag:
9.30-11.00
Far/Barn tons
Instruktør: Jonas

 
Hal 2 del 2:

Søndag:
9.30-11.00
Far/Barn tons
Instruktør: Jonas
Hal 2 del 3:

Søndag:

 
Havdrup Idræts Center, Multisalen Hal 2
Mandag:
9.30-10.30
Jumping Senior (+60 år)
Instruktør: Jeanett

10.30-11.30
Stram op (Efter fødsel)
Instruktør: Jeanett

17.00–18.00
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett

18.00-19.00
Body & Mind
Instruktør: Minna

19.00-20.00
Zumba Fitness
Instruktør: TBA
 
Tirsdag:
8.30-09.45
Rolig Yoga
Instruktør: Jeanett

17.00-18.00
HGI Dance Tweens (9-11 år)
Instruktør: Camilla D.

18.00-19.00
Dance Fit
Instruktør: Camilla D.

19.00-20.45
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim og Klaus
Lukket hold
Onsdag:
10:00-11:00
Stolegymnastik
Instruktør: Jeanett

11:00-12:00
Rolig Reformer
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
HGI Dance Kids (0-2.klasse) 
Instruktør: Emma

17.00-18.00
HGI Dance Teens (+12 år)
Instruktør: Terese og Mie

18.00-19.15
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett

19.15-20.30
Ladies Night Out
Instruktør: Camilla K.
 
Torsdag:
16.00-17.00
HGI Dance Crew (+11 år) Lukket hold.
Instruktør: Camilla D. og Mathilde B.

17.00-18.00
Pilates
Instruktør: Jane

18.10-19.20
Reformer
Instruktør: Jane


 
Lørdag:
8.00-9.00
Yoga
Instruktør: Jeanett

9.15-10.30
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett


Søndag:
9.30-10.45
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim og Klaus
Lukket hold
Gymnastiksalen på Havdrup Skole
Mandag:



 
Tirsdag:

 
Onsdag:
18.30-19.30
Lej et bordtennisbord

19.30-20.30
Lej et bordtennisbord
 
Torsdag:



 
Fredag:
 
Udendørs
Mandag:
 
Tirsdag:

 
Onsdag:
 
Torsdag:

 
Lørdag:

 
Mødelokale i Hal 2
Havdrup Gymnastikforening | www.havdrupgymnastik.dk | Email: Hgigym.formand@gmail.com | CVR-nummer: 16642614