HAVDRUP GYMNASTIK FORENING
Vintersæson 2020/2021
****************************
Tilmelding åbner mandag d. 17. august 2020 kl.19.00

 
OBS! Vi tager forbehold for evt. ændringer
Havdrup Idræts Center, Hal 2 
Hal 2 del 1:
 
Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini  
Instruktør: Lene, Christina og Louise
 
18.15-19.30   (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
 
19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie
Hal 2 del 2:

Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

18.15-19.30     (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene

19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer, og Julie
 
Hal 2 del 3:
 
Mandag:
16.30-17.30
Familie Tons
Instruktør: Mette
 
17.30-18.15
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene

18.15-19.00 
Functional training 
Instruktør: Jack

(Starter kl. 18.00 udendørs. Holdet går kun indendørs ved dårligt vejr.)
 
19.00-19.30
Super Spring 
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer, Ida Marie og Julie
Hal 2 del 1:
 
Tirsdag:
16.00-17.00
Forældre/Barn (2-4 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.10
Spring Kidz 2 (1-2 klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3+ klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

19.20-20.30  (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna
Hal 2 del 2:

Tirsdag:
16.00-17.00
Forældre/barn (2-3 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.10
Spring Kidz 2 (1-2 klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3+ klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

19.20-20.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna 
Hal 2 del 3:
 
Tirsdag:
10.00-11.00
Formiddagsgymnastik
Instruktør: Jeanett

16.30-17.30
Spring Via Leg (5-6 år)
Instruktør: Cecilie og Simone

17.30-18.30
Spring Kidz 1 (0 klasse)
Instruktør: Cecilie og Louise R.

19.00-19.20
Spring Junior
Instruktør: Minna


 
Hal 2 del 1:
 
Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
Hal 2 del 2:

Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
Hal 2 del 3:
 
Onsdag:
16.30-18.00
Parkour
Instruktør: Christian og Magnus

18.00-19.00 (obs! I den omdelte folder står der fejlagtig tirsdag)
Power Tabata
Instruktør: Maria K

19.30-20.30
Cirkeltræning
Instruktør: Nynne

19.00-19.30
Udlånt til Solrød Gymnastik


 
Hal 2 del 1:
 
Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne, Mette og Monica

17.00-19.00
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

19.00-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
 
Hal 2 del 2:

Torsdag:
16.00-17.00 
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne, Mette og Monica

17.00-19.00
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

19.00-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 3:

 Torsdag:
16.30-17.30
Spilopperne 1 (3-5 år)
Instruktør: Lonnie og Julie S.

17.30-18.30
Spilopperne 2 (3-5 år)
Instruktør: Lonnie og Julie S.

18.30-19.40
Reformer
Instruktør: Jane

19.40-20.50
Reformer
Instruktør: Jane
Hal 2 del 1:

Fredag:

 
Hal 2 del 2:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian
Hal 2 del 3:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian
Hal 2 del 1:

Søndag:
9.30-10.45
Far/Barn tons
Instruktør: Alex

 
Hal 2 del 2:

Søndag:
9.30-10.45
Far/barn tons
Instruktør: Alex
 
Hal 2 del 3:

Søndag:

 
Havdrup Idræts Center, Multisalen Hal 2
Mandag:
8.50-9.50
Jumping Senior (+60 år)
Instruktør: Jeanett og Camilla

10.00-11.00
Stram op
Instruktør: Jeanett

16.15-17.00
Jumping Tweens (10-12 år)
Holdet er lukket
Instruktør: Monica

17.00–18.15
Jumping beg./let øvet m. fusion
Instruktør: Julie

18.15-19.15
Body&Mind
Instruktør: Minna

19.15-20.15
Zumba Fitness
Instruktør:
Sandra
 
Tirsdag:
8.30-09.45
Rolig Yoga
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
Funky Tweens (9-11 år)
Instruktør: Camilla og Mathilde

17.00-18.00
Funky Teens (12 år+)
Instruktør: Camilla og Mathilde

18.00-19.00
Ungdoms boksemotion (12-18 år)
Instruktør: Tim og Klaus

19.00-20.30
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim
Onsdag:
9.00-10.00
Stole gymnastik
Instruktør: Jeanett

17.00-17.45
Funky kids (0-2.klasse) 
Instruktør: Terese

17.50-18.50
Jumping Fitness let øvet/øvet
Instruktør: Jeanett

19.00-20.15
Funky Ladies
Instruktør: Louise
 
Torsdag:
15.00-15.45
Dans dig glad
Holdet er lukket
Instruktør: Camilla

15.45-17.00
HGI Dance Crew
Instruktør: Camilla og Mathilde

17.00-18.00
Pilates
Instruktør: Jane

18.00-19.00
Combat Fitness
Instruktør: Malene

19.00-20.00

Instruktør:

20.30-21.00
Team Allstars
Instruktør: Torben

Lørdag:
8.00-9.00
Hatha Yoga
Instruktør: Jeanett


Søndag:
08.00-9.30
Jumping Fusion
Instruktør: Jeanett

9.30-10.30
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim
Gymnastiksalen på Havdrup Skole
Mandag:
19.00-21.00


 
Tirsdag:

 
Onsdag:
18.30-19.30
Lej et bordtennisbord

19.30-20.30
Lej et bordtennisbord
 
Torsdag:



 
Fredag:
 
Udendørs
Mandag:
18.00-19.00
Functional Training
Instruktør: Jack

18.15-19.15
Løb Holdet er lukket
Instruktør: René
Tirsdag:

 
Onsdag:
18.15-19.15
Løb Holdet er lukket
Instruktør: René
Torsdag:

 
Lørdag:

 
Mødelokale i Hal 2
Havdrup Gymnastikforening | www.havdrupgymnastik.dk | Email: Hgigym.formand@gmail.com | CVR-nummer: 16642614