HAVDRUP GYMNASTIK FORENING
Vintersæson 2018/2019
****************************
OBS! Vi tager forbehold for evt. ændringer

KLIK HER FOR HOLDBESKRIVELSER
Havdrup Idræts Center, Hal 2 
Hal 2 del 1:
 
Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini  
Instruktør: Lene, Christina og Louise
 
18.15-19.30   (opvarmning i Multisalen fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Julie
 
19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Mathias og Julie
Hal 2 del 2:

Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

18.15-19.30     (opvarmning i Multisalen fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Julie

19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Mathias og Julie
 
Hal 2 del 3:
 
Mandag:
16.30-17.30
Forældre/barn (2-3 år) 
Instruktør: Sabina
 
17.30-18.30
Spilopperne (3-5 år)
Instruktør: Sabina
 
19.00-19.30
Super Spring 
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Mathias og Julie

19.30-20.30
Power Tabata
Instruktør: Maria K.

 
Hal 2 del 1:
 
Tirsdag:
16.00-17.00
Forældre/barn (2-3 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.10
Spring Kidz 2 (1-2. klasse)
Instruktør: Emma S. og Eline

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3.+ klasse)
Instruktør: Emma S. og Eline

19.20-20.30  (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna og Eline
Hal 2 del 2:

Tirsdag:
16.00-17.00
Forældre/barn (2-3 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.10
Spring Kidz 2 (1-2. klasse)
Instruktør: Emma S. og Eline

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3.+ klasse)
Instruktør: Emma S. og Eline

19.20-20.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna og Eline
Hal 2 del 3:
 
Tirsdag:
9.30-10.30
Gymnastik om Formiddagen
Instruktør: Gurli

17.00-18.00
Parkour
Instruktør: Christian

19.00-19.20
Spring Junior
Instruktør: Minna og Eline


 
Hal 2 del 1:
 
Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Lasse

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Julie
Hal 2 del 2:

Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Lasse

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Julie
Hal 2 del 3:
 
Onsdag:
16.30-17.30
Spring Via Leg (5-6 år)
Instruktør: Vicky og Patricia

17.30-18.30
Spring Kidz 1 (0. klasse)
Instruktør: Anne og Lisbeth

18.30-19.30
Multirobic
Instruktør: Gry

19.35-20.35
Cross Gym
Instruktør: Gry
 
Hal 2 del 1:
 
Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne

17.00-18.45
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

18.45-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Mathias og Julie

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
 
Hal 2 del 2:

Torsdag:
16.00-17.00 
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne

17.00-18.45
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

18.45-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Mathias og Julie

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 3:

 Torsdag:
16.30-17.30
Spilopperne (3-5 år)
Instruktør: Lonnie

17.30-18.30
SkiFitness
Instruktør: Forskellige

18.30-19.30
Cirkeltræning
Instruktør: Nynne

19.30-20.00
Foam roller & udstræk
Instruktør: Nynne
Hal 2 del 1:

Fredag:

 
Hal 2 del 2:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian S.
Hal 2 del 3:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian S.
Hal 2 del 1:

Søndag:
10.00-10.30 (starter i Multisalen kl.9.30)
Rytmik for rollinger
Instruktør: Anna-Lena

 
Hal 2 del 2:

Søndag:

 
Hal 2 del 3:

Søndag:

 
Havdrup Idræts Center, Multisalen Hal 2
Mandag:
9.00-10.00
Jumping senior (+60 år)
Instruktør: Jeanett og Camilla


16.00-17.00
Jumping Teens (13-19 år)
Instruktør: Jeanett

17.30–18.15
Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Julie

18.15-19.15
Body&Mind
Instruktør: Minna

19.15-20.15
Zumba
Instruktør: Dorthe
Tirsdag:
9.00-10.15
Yoga
Instruktør: Jeanett

10.30-11.30
Baby Gym
Instruktør: Jeanett


16.00-17.00
Jumping Kids (8-12 år)
Instruktør: Camilla

17.00-18.00
Funky Tweens (10-12 år)
Instruktør: Mathilde og Camilla

18.00-19.00
Jumping Fitness
Instruktør: Camilla

19.00-20.30
Boksetræning - Voksne
Instruktør: Tim
Onsdag:
8.30-9.30
Efterfødsel/Stram op
Instruktør: Jeanett


17.00-17.45
Funky Mini (4-6 år) 
Instruktør: Freja

17.50-18.50
Jumping
Instruktør: Jeanett

19.00-19.30
Udlånt til Solrød Gymnastik


19.30-20.30
TRX (holdet er lukket pga. for få tilmeldte)
Instruktør: Jack
Torsdag:
16.00-17.00
Funky Kidz (7-9 år)
Instruktør: Mathilde

17.00-18.00
Funky Teens (12+ år)
Instruktør: Camilla og Mathilde

18.00-19.00
Dance Fit
Instruktør: Camilla

19.00-20.00
Pilates
Instruktør: Jane

20.30-21.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Fredag:
8.15-9.15
Aerial yoga
Instruktør: Jeanett

16.30-17.30
Restorative / Yin Yoga
Instruktør: Jeanett



Lørdag:
8.00-9.00
Yoga
Instruktør: Jeanett



Søndag:
08.00-9.15
Jumping + Coretræning
Instruktør: Jeanett

9.30-10.30
Rytmik for Rollinger
Instruktør: Anna-Lena

10.30-11.30
SkiFitness
Instruktør: Forskellige
Gymnastiksalen på Havdrup Skole
Mandag:
17.30-18.30
Aerial yoga (Hold lukket)
Instruktør: Jeanett

19.00-21.00
Senior Bordtennis


 
Tirsdag:
17.30-19.00
Bordtennis Kids + Teens
Instruktør: Søren

 
Onsdag:

18.30-19.30
Lej et bordtennisbord

19.30-20.30
Lej et bordtennisbord
 
Torsdag:



 
Fredag:
8.15-9.15
Aerial yoga (Flyttet til Multisal)
Instruktør: Jeanett
Udendørs
Mandag:
18.00-19.00
Løbehold (holdet er lukket pga. for få tilmeldte)
Instruktør: René
Tirsdag:

 
Onsdag:
18.00-19.00
Løbehold (holdet er lukket pga. for få tilmeldte)
Instruktør: René
Torsdag:

 
Lørdag:

 
Havdrup Gymnastikforening | www.havdrupgymnastik.dk | Email: Hgigym.formand@gmail.com | CVR-nummer: 16642614