HAVDRUP GYMNASTIK FORENING
SOMMERSÆSON 2019
****************************
Sæsonstart i uge 12 (se beskrivelse på holdet)
OBS! Vi tager forbehold for evt. ændringer
 
Havdrup Idræts Center, Hal 2 
Hal 2 del 1:
 
Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini  (Eksisterende hold) (+8 år)
Instruktør: Lene, Louise og Christina
 
18.15-19.30  
Super Spring Aspirant  (Eksisterende hold) (+8 år)
Instruktør: Alex og Maria H.

19.30-21.00  (opvarmning i del 3)
Super Spring  (Eksisterende hold) (+12 år)
Instruktør: Torben, Ole, Pernille og Mathias
Hal 2 del 2:

Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini  (Eksisterende hold)
Instruktør: Lene, Louise og Christina

18.15-19.30  
Super Spring Aspirant  (Eksisterende hold)
Instruktør: Alex og Maria H.

19.30-21.00  (opvarmning i del 3)
Super Spring  (Eksisterende hold)
Instruktør: Torben, Ole, Pernille og Mathias
 
Hal 2 del 3:
 
Mandag:
16.30-17.30
NYT Familie tons  
Instruktør: Mette
 
19.00-19.30
Super Spring  (Eksisterende hold)
Instruktør: Torben, Ole, Pernille og Mathias

19.30-20.30
Tabata (+18 år)
Instruktør: Maria K.
Hal 2 del 1:
 
Tirsdag:
16.00-17.00
Forælder/barn (2-3 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.15
Sommerspring 1 (0-1.klasse)
Instruktør: Eline og Louise

18.15-19.30
Sommerspring 2 (+2.klasse)
Instruktør: Eline og Louise
 
Hal 2 del 2:

Tirsdag:
16.00-17.00
Forælder/barn (2-3 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.15
Sommerspring 1 (0-1.klasse)
Instruktør: Eline og Louise

18.15-19.30
Sommerspring 2 (+2.klasse)
Instruktør: Eline og Louise

 
Hal 2 del 3:

Tirsdag
10.00-11.00 (fra uge 12)
Gymnastik om formiddagen (+18 år)
Instruktør: Jeanett



17.00-18.00
Parkour (+8 år)
Instruktør: Christian og Magnus

 
Hal 2 del 1:
 
Onsdag:
17.30-19.30
Super Spring Aspirant  (Eksisterende hold)
Instruktør: Alex og Maria H.
 
Hal 2 del 2:

Onsdag:
17.30-19.30
Super Spring Aspirant  (Eksisterende hold)
Instruktør: Alex og Maria H.

 
Hal 2 del 3:

Onsdag:
19.30-20.30
Boxercise (+18 år)
Instruktør: Rene
Hal 2 del 1:

Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun (6-16 år)
Instruktør: Marianne

17.00-18.45
Super Spring Mini  (Eksisterende hold)
Instruktør: Lene, Louise og Christina

18.45-21.00
Super Spring  (Eksisterende hold) 
Instruktør: Torben, Ole, Pernille og Mathias

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 2:

Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun (6-16 år)
Instruktør: Marianne

17.00-18.45
Super Spring Mini  (Eksisterende hold)
Instruktør: Lene, Louise og Christina

18.45-21.00
Super Spring  (Eksisterende hold)
Instruktør: Torben, Ole, Pernille og Mathias

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
 
Hal 2 del 3:

Torsdag:
16.30-17.30
Spilopperne (3-5 år)
Instruktør: Lonnie

18.30-19.30
Cirkeltræning (+18 år)
Instruktør: Nynne

19.30-20.00
Foamroller & udstræk (+18 år)
Instruktør: Nynne
 
Hal 2 del 1:
 
Hal 2 del 2:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf (+8 år)
Instruktør: Christian
Hal 2 del 3:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf (+8 år)
Instruktør: Christian

 
Hal 2 del 1:
 
Søndag:
10.00-10.30 (starter kl. 9.30 i multisalen)
Rytmik for rollinger (1-2 år)
Instruktør: Anna Lena
 
Hal 2 del 2:

 
Hal 2 del 3:
 

 
Havdrup Idræts Center, Multisalen Hal 2
Mandag:

9.00-10.00
Jumping Fitness senior (+60 år)
Instruktør: Camilla og Jeanett

17.30-18.15
Aspirant
Instruktør: Alex og Maria

18.15-19.15
Body&Mind (+16 år)
Instruktør: Minna

​19.15-20.15
Zumba Fitness (+18 år)
​Instruktør: Katrine
 
Tirsdag:

8.30-9.45
Yoga (+16 år)
Instruktør: Jeanett

10.30-11.30
Babygymnastik
Instruktør: Christina

16.00-17.00
Funky Tweens (10-12 år)
Instruktør: Mathilde og Camilla

17.00-18.00
Funky Teens (12-17 år)
Instruktør: Mathilde og Camilla

18.00-19.00
Dance Fit (+15 år)
Instruktør: Camilla

19.00-20.30
Boksetræning (+15 år)
Instruktør: Tim
Lukket hold
Onsdag:

8.30-9.30
Stram op efter fødsel
Instruktør: Jeanett


17.50-18.50
Jumping Fitness (+18 år)
Instruktør: Jeanett

19.00-20.00
Fitness Aerobics (+15 år)
Instruktør: Louise H.
Torsdag:

17.00-18.00
Jumping Ungdom (+8 år)
Instruktør: Camilla

​18.00-19.00
Jumping Fitness Dance (+18 år)
Instruktør: Camilla

​19.00-20.00
​Pilates (+18 år)
Instruktør: Jane

20.30-21.00
Team Allstars (opvarmning/styrke)
Instruktør: Torben
Fredag:

15.45-16.30
Aerial Teens
Instruktør: Jeanett

16.30-17.30
Restorative Yoga
Instruktør: Jeanett


Lørdag:

08.00-09.00
Yoga (+16 år)
Instruktør: Jeanett


Søndag:

​8.00-9.15
​Jumping Fitness/Coretræning (+16 år)
​Instruktør: Jeanett

9.30-10.00 (slutter i hal 2 10.30)
Rytmik for rollinger (1-2 år)
​Instruktør: Anna-Lena

10.00-11.00
Boksetræning (+15 år)
Instruktør: Tim
​Lukket hold
 
Gymnastiksalen på Havdrup Skole
Mandag:

Bordtennis senior
19.00-21.00
​Instruktør: Kim Jørgensen
Tirsdag:

17.30-19.00
Bordtennis (+8 år)
Instruktør: Emil
 
Onsdag:

​Lej et bordtennis bord (+18 år)
​18.30-19.30
19.30-20.30
​Ingen instruktør


 
Torsdag:

 
Fredag:

 
Udendørs
Mandag:

18.15-19.15
Løb (+15 år)
Instruktør: René
Tirsdag:

 
Onsdag:

18.15-19.15
Løb (+15 år)
Instruktør: René
Torsdag:

 
Fredag:

 
Havdrup Gymnastikforening | www.havdrupgymnastik.dk | Email: Hgigym.formand@gmail.com | CVR-nummer: 16642614