HAVDRUP GYMNASTIK FORENING
Vintersæson 2021/2022
****************************
Tilmelding åbner mandag d. 16. august 2021 kl.19.00

 
OBS! Vi tager forbehold for evt. ændringer
 
Havdrup Idræts Center, Hal 2 
Hal 2 del 1:
 
Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini  
Instruktør: Lene, Christina og Louise
 
18.15-19.30   (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
 
19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie
Hal 2 del 2:

Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

18.15-19.30     (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene

19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer, og Julie
 
Hal 2 del 3:
 
Mandag:
16.30-17.30
Familie Tons
Instruktør: Mette
 
17.30-18.15
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
 
19.00-19.30
Super Spring 
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie
Hal 2 del 1:
 
Tirsdag:
16.15-17.15
Forældre/Barn (2-4 år)
Instruktør: Stine

17.15-18.10  (start kl. 17.00 i del 2)
Spring Kidz 2 (1-2 klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3+ klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

19.20-20.30  (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna og Sofie
Hal 2 del 2:

Tirsdag:
16.15-17.00
Forældre/barn (2-4 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.10
Spring Kidz 2 (1-2 klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3+ klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

19.20-20.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna og Sofie
Hal 2 del 3:
 
Tirsdag:
10.00-11.00
Formiddagsgymnastik
Instruktør: Jeanett

16.15-17.15
Spring Via Leg (5-6 år)
Instruktør: Simone og Emma

17.15-18.15
Spring Kidz 1 (0 klasse)
Instruktør: Cecilie og Louise R.

18.15-18.45 
Power
Instruktør: Julie

19.00-19.20
Spring Junior
Instruktør: Minna og Sofie


 
Hal 2 del 1:
 
Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
Hal 2 del 2:

Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
Hal 2 del 3:
 
Onsdag:
16.30-18.00
Parkour (10 år+)
Instruktør: Christian og Magnus

18.00-19.00
Tabata
Instruktør: Maria K

19.00-19.30
Udlånt til Solrød Gymnastik


 
Hal 2 del 1:
 
Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne, Mette og Monica

17.00-19.00
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

19.00-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Isabell

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
 
Hal 2 del 2:

Torsdag:
16.00-17.00 
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne, Mette og Monica

17.00-19.00
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

19.00-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Isabell

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 3:

 Torsdag:
16.30-17.30
Spilopperne 1 (3-5 år)
Instruktør: Lonnie og Julie S.

17.30-18.30
Spilopperne 2 (3-5 år)
Instruktør: Lonnie og Julie S.

18.30-19.30
Cirkeltræning/Crossgym
Instruktør: Nynne

20.30-21.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 1:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf 
Instruktør: Christian og Terese
 
Hal 2 del 2:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian og Terese
Hal 2 del 3:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian og Terese
Hal 2 del 1:

Søndag:
9.00-10.15
Far/Barn tons
Instruktør: Alex

10.15-11.30
Far/Barn tons overbygning
Instruktør: Alex

 
Hal 2 del 2:

Søndag:
9.00-10.15
Far/Barn tons 1
Instruktør: Alex

10.15-11.30
Far/Barn tons 2
Instruktør: Alex
 
Hal 2 del 3:

Søndag:

 
Havdrup Idræts Center, Multisalen Hal 2
Mandag:
9.00-10.00
Jumping Senior (+60 år)
Instruktør: Jeanett

10.00-11.00
Stram op
Instruktør: Jeanett

17.00–18.00
Gym Cross
Instruktør: Jack

18.00-19.00
Bodystrenght Core&Balance
Instruktør: Minna

19.00-20.00
Zumba Fitness
Instruktør: Sandra
 
Tirsdag:
8.30-09.45
Rolig Yoga
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
HGI Dance Tweens (9-11 år)
Instruktør: Camilla D. og Mie

17.00-18.00
Puls & Styrke
Instruktør: Camilla D.

18.00-19.00
Ungdoms boksemotion (12-18 år)
Instruktør: Tim og Klaus

19.00-20.45
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim og Klaus
Onsdag:
9.00-10.00
Stole gymnastik
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
HGI Dance Kids (0-2.klasse) 
Instruktør: Terese

17.00-18.00
HGI Dance Teens (12 år+)
Instruktør: Terese

18.00-19.15
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett

19.15-20.15
Ladies Night Out
Instruktør: Camilla K.
 
Torsdag:
16.00-17.00
Zumba Kids
Instruktør: Sandra

17.00-18.00
Pilates
Instruktør: Jane

18.10-19.20
Reformer
Instruktør: Jane


 

Lørdag:
8.00-9.00
Hatha Yoga
Instruktør: Jeanett

9.15-10.30
Jumping Fitness
Instruktør: Jeanett


Søndag:
8.30-9.15
Zumbini
Instruktør: Sandra

9.30-10.30
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim og Klaus
Gymnastiksalen på Havdrup Skole
Mandag:



 
Tirsdag:

 
Onsdag:
18.30-19.30
Lej et bordtennisbord

19.30-20.30
Lej et bordtennisbord
 
Torsdag:



 
Fredag:
 
Udendørs
Mandag:
 
Tirsdag:

18.00-19.00
Walk, talk & train
Instruktør: Lisbeth
 
Onsdag:
 
Torsdag:

 
Lørdag:

 
Mødelokale i Hal 2
Havdrup Gymnastikforening | www.havdrupgymnastik.dk | Email: Hgigym.formand@gmail.com | CVR-nummer: 16642614