HAVDRUP GYMNASTIK FORENING
Vintersæson 2020/2021
****************************
Tilmelding åbner mandag d. 17. august 2020 kl.19.00

 
OBS! Vi tager forbehold for evt. ændringer

Børnehold starter op igen indendørs d. 21. april 2021, vintersæsonens hold er forlænget indtil midt juni
Udvalgte voksenhold træner udendørs, se oversigt over "udendørs træning 2021" tilmelding nødvendigt
Havdrup Idræts Center, Hal 2 
Hal 2 del 1:
 
Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini  
Instruktør: Lene, Christina og Louise
 
18.15-19.30   (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
 
19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie
Hal 2 del 2:

Mandag:
16.45-18.15
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

18.15-19.30     (opvarmning i del 3 fra kl. 17.30)
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene

19.30-21.00   (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer, og Julie
 
Hal 2 del 3:
 
Mandag:
16.30-17.30
Familie Tons
Instruktør: Mette
 
17.30-18.15
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene

18.15-19.00 
Functional training 
Instruktør: Jack

(Starter kl. 18.00 udendørs. Holdet går kun indendørs ved dårligt vejr.)
 
19.00-19.30
Super Spring 
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer, Ida Marie og Julie
Hal 2 del 1:
 
Tirsdag:
16.00-17.00
Forældre/Barn (2-4 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.10
Spring Kidz 2 (1-2 klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3+ klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

19.20-20.30  (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna
Hal 2 del 2:

Tirsdag:
16.00-17.00
Forældre/barn (2-3 år)
Instruktør: Stine

17.00-18.10
Spring Kidz 2 (1-2 klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

18.10-19.20
Spring Kidz 3 (3+ klasse)
Instruktør: Sofie og Belinda

19.20-20.30 (opvarmning i del 3 fra kl. 19.00)
Spring Junior (11 år+)
Instruktør: Minna 
Hal 2 del 3:
 
Tirsdag:
10.00-11.00
Formiddagsgymnastik
Instruktør: Jeanett

16.30-17.30
Spring Via Leg (5-6 år)
Instruktør: Cecilie og Simone

17.30-18.30
Spring Kidz 1 (0 klasse)
Instruktør: Cecilie og Louise R.

19.00-19.20
Spring Junior
Instruktør: Minna


 
Hal 2 del 1:
 
Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
Hal 2 del 2:

Onsdag:
16.30-17.30
Jump 4 Boys
Instruktør: Anna-Lena og Louise

17.30-19.30
Super Spring Aspirant
Instruktør: Alex, Maria H. og Helene
Hal 2 del 3:
 
Onsdag:
16.30-18.00
Parkour
Instruktør: Christian og Magnus

18.00-19.00 (obs! I den omdelte folder står der fejlagtig tirsdag)
Power Tabata
Instruktør: Maria K

19.30-20.30
Cirkeltræning
Instruktør: Nynne

19.00-19.30
Udlånt til Solrød Gymnastik


 
Hal 2 del 1:
 
Torsdag:
16.00-17.00
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne, Mette og Monica

17.00-19.00
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

19.00-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
 
Hal 2 del 2:

Torsdag:
16.00-17.00 
Jump4Fun
(for overvægtige og sårbare børn 6-16 år)
Instruktør: Marianne, Mette og Monica

17.00-19.00
Super Spring Mini
Instruktør: Lene, Christina og Louise

19.00-21.00
Super Spring
Instruktør: Torben, Ole, Pernille, Christoffer og Julie

21.00-22.00
Team Allstars
Instruktør: Torben
Hal 2 del 3:

 Torsdag:
16.30-17.30
Spilopperne 1 (3-5 år)
Instruktør: Lonnie og Julie S.

17.30-18.30
Spilopperne 2 (3-5 år)
Instruktør: Lonnie og Julie S.

18.30-19.40
Reformer
Instruktør: Jane

19.40-20.50
Reformer
Instruktør: Jane
Hal 2 del 1:

Fredag:

 
Hal 2 del 2:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian
Hal 2 del 3:

Fredag:
16.00-18.00
Nerf
Instruktør: Christian
Hal 2 del 1:

Søndag:
9.30-10.45
Far/Barn tons
Instruktør: Alex

 
Hal 2 del 2:

Søndag:
9.30-10.45
Far/barn tons
Instruktør: Alex
 
Hal 2 del 3:

Søndag:

 
Havdrup Idræts Center, Multisalen Hal 2
Mandag:
8.50-9.50
Jumping Senior (+60 år)
Instruktør: Jeanett og Camilla

10.00-11.00
Stram op
Instruktør: Jeanett

16.15-17.00
Jumping Tweens (10-12 år)
Holdet er lukket
Instruktør: Monica

17.00–18.15
Jumping beg./let øvet m. fusion
Instruktør: Julie

18.15-19.15
Body&Mind
Instruktør: Minna

19.15-20.15
Zumba Fitness
Instruktør:
Sandra
 
Tirsdag:
8.30-09.45
Rolig Yoga
Instruktør: Jeanett

16.00-17.00
Funky Tweens (9-11 år)
Instruktør: Camilla og Mathilde

17.00-18.00
Funky Teens (12 år+)
Instruktør: Camilla og Mathilde

18.00-19.00
Ungdoms boksemotion (12-18 år)
Instruktør: Tim og Klaus

19.00-20.30
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim
Onsdag:
9.00-10.00
Stole gymnastik
Instruktør: Jeanett

17.00-17.45
Funky kids (0-2.klasse) 
Instruktør: Terese

17.50-18.50
Jumping Fitness let øvet/øvet
Instruktør: Jeanett

19.00-20.15
Funky Ladies
Instruktør: Louise
 
Torsdag:
15.00-15.45
Dans dig glad
Holdet er lukket
Instruktør: Camilla

15.45-17.00
HGI Dance Crew
Instruktør: Camilla og Mathilde

17.00-18.00
Pilates
Instruktør: Jane

18.00-19.00
Combat Fitness
Instruktør: Malene

19.00-20.00

Instruktør:

20.30-21.00
Team Allstars
Instruktør: Torben

Lørdag:
8.00-9.00
Hatha Yoga
Instruktør: Jeanett

10.00-11.00
Zumba kids
Instruktør: Sandra


Søndag:
08.00-9.30
Jumping Fusion
Instruktør: Jeanett

9.30-10.30
Boksemotion - voksne
Instruktør: Tim
Gymnastiksalen på Havdrup Skole
Mandag:
19.00-21.00


 
Tirsdag:

 
Onsdag:
18.30-19.30
Lej et bordtennisbord

19.30-20.30
Lej et bordtennisbord
 
Torsdag:



 
Fredag:
 
Udendørs
Mandag:
18.00-19.00
Functional Training
Instruktør: Jack

18.15-19.15
Løb Holdet er lukket
Instruktør: René
Tirsdag:

 
Onsdag:
18.15-19.15
Løb Holdet er lukket
Instruktør: René
Torsdag:

 
Lørdag:

 
Mødelokale i Hal 2
Havdrup Gymnastikforening | www.havdrupgymnastik.dk | Email: Hgigym.formand@gmail.com | CVR-nummer: 16642614